Ana Sayfa » Cloud Computing
Cloud Computing
En Yeni Teknoloji Emrinize Amade

Cloud computing veya Türkçe tercümesi ile bulut bilişim sistemleri geleceğin teknolojisi olarak görülmektedir. Bu teknolojinin ne olduğundan kısaca bahsedelim.

Cloud Computing

Bir işi yapmak için belirli bir yatırıma ihtiyaç bulunmaktadır. Cloud computing sistemlerinde gerekli yatırım ana tedarikçi firmalar tarafından yapılır. Güvenlik, yedekleme, uptime süreleri vb detaylar hazır halde gelir ve sistemler kesintisiz olarak çalışır.

Kullanıcılar sistem nerde, nasıl çalışıyor, yönetimini kim yapıyor, bakımını ile ilgileniyor vb detaylarla ilgilenmez. Sadece hizmeti alır ve kendi işini yapmaya devam eder. Cloud computing teknolojisinin en önemli yanı ihtiyacınız olan sistemleri kullanırken nasıl çalıştıklarını düşünmenize gerek olmamasıdır.

Örneğin e-posta servislerinde çok ciddi sunucu, veri merkezi, internet bağlantısı yatırımları bulunmaktadır ama siz bunu düşünmezsiniz, sadece şifrenizi alıp sisteme giriş yaparsınız.

A2 Cloud Sistemi Nedir?

A2 Cloud, Acente2 kullanıcılarının kendi içinde ve Acente2 kullanıcıları arasında iletişim kuran entegre bir ağ sistemidir. Örneğin Acente2 kullanıcıları, tüm Acente2 programlarını kullanarak ulaşabilecekleri bir depolama alanına sahip olurlar. Şubeler arasında veri taşıma işlemleri bu şekilde son derece kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

A2 Cloud aynı zamanda Acente2 kullanıcıları arasında ortak çalışmaların yapılmasına olanak sağlar. Detaylar için tıklayın.

Bu web sitesinin her hakkı Teknoarge Teknoloji LTD. ŞTİ.'ye aittir. © 2009 - 2015 GİZLİLİK | HİZMET SÖZLEŞMESİ | WİKİ