Ana Sayfa » Teknoloji
Teknoloji
Tilki.co Teknolojisi

Tilki.co'nun en büyük başarısı "veri madenciliği" şeklinde ifade edilen örümcek sistemleridir. Diğer teknolojilerimizden de kısaca bahsedelim.

Örümcekler

Tilki.co için geliştirdiğimiz örümcek yazılımı oldukça entegre çalışan, akıllı bir sistemdir. Sisteme tarama yapacağı web sitesini ulaştığında önce bir harita çıkarır, ardından sayfaların tur, otel, kategori vb detaylarını inceler, otel ve tur sayfalarından veri çekmeye başlar ve karşılaştırma sistemlerine yükler. Bu işlemleri gerçekleştirmek için birçok farklı yöntem kullanıyoruz.

Burada temel problem, örümceğin okuduğunu anlamasıdır ve bunu başarı ile gerçekleştiriyor. Farklı fiyat periyotlarının farklı web tasarım şekilleri ile gösterimini algılaması gerekmektedir, ayrıca oda tipi - pansiyon bilgilerinide içerecek bilgilere ihtiyaç bulunuyor. Geliştirdiğimiz yazılım tüm bu detayları kendisi bulup sisteme kaydediyor.

Karşılaştırma ve Eşleştirme

Biz acentelerden ve fırsat sitelerinden veri çekiyoruz, sistemlerimiz tüm bu verileri işleyip en iyi sonuçları getiriyor. Farklı kaynaklardan gelen bilgilerin doğru otellerde gösterilmesi için gerekli bir eşleştirme yazılımına ihtiyaç duyuyoruz. Bu sistem çeşitli algoritmalar ile otel eşleştirmelerini otomatik yapmaya çalışıyor. Örneğin bir otel 20 acentede olabilir ve ismi tamamında farklı şekilde yazılmış olabilir. Aynı durum fırsat siteleri içinde geçerli. Biz tüm bu verileri işleyip doğru sonuçlara otomatik olarak ulaşmaya çalışıyoruz.

Kupon Sistemi

Tilki.co, Acente2 entegrasyonu sayesinde çeşitli indirim kuponları dağıtabilmektedir. Kuponların rastgele olmaması, kolay tahmin edilememesi vb detaylara dikkat ediyoruz ve bunun için gelişmiş algoritmalar kullanıyoruz. Tilki.co'dan kupon alan bir kişi bunu kupon sistemine entegre olan birçok web sitesinde kullanabiliyor. Bu şekilde karşılaştırma performans takibi yapılmasına imkan tanınıyor.

 

Bu web sitesinin her hakkı Teknoarge Teknoloji LTD. ŞTİ.'ye aittir. © 2009 - 2015 GİZLİLİK | HİZMET SÖZLEŞMESİ | WİKİ