Ana Sayfa » White Label Marketing Nedir
White Label Marketing Nedir
Yeni Bir Satış Anlayışı

White label marketing, kendi üretmediğiniz bir ürün veya hizmete kendi markanızı vermeniz şeklinde özetlenebilir. Örneğin birçok haber sitesinin tatil kanalı bir seyahat acentesi tarafından işletilmekte ancak en tepede görünen logo haber sitesine ait olmaktadır, sayfanın en altında içeriği sağlayan acentenin bilgileri yer alır.

White label marketing sisteminde tüm finansal işlemler ana tedarikçi üzerinden yürütülür. Pazarlama çalışmasını yapan firma (tilki.co) müşteriden hiçbir şekilde ödeme almaz.

Nedir, Nasıl Çalışır?

Tilki.co, acentelerin pazarlamacısı olarak çalışan bir sistemdir. Amacı acentelerin ürünlerini satmaktır ve müşterinin ödemeyi doğrudan acenteye yapması sağlanır. Acente gerçekleşen satış karşılığında tilki.co'ya prim öder. Hiçbir pazarlama masrafınız olmadan satış yapmanın keyfini yaşayın.

Avantajları

Bu sistem diğer reklam sistemlerinden farklı olarak sadece satış gerçekleşirse ödeme yaptığınız bir sistemdir. Reklama para harcayıp harcamaların boşa gitmesinin önüne geçmiş olursunuz. Maliyet sabittir, tıklama başına reklamda günlük 1.000 TL karşılığında her zaman 20.000 TL ciro yapamazsınız ancak bu sistemde ciro/maliyet oranı her zaman sabittir.

Müşteri Nasıl Ödeme Yapar?

Müşteri rezervasyonu başlattıktan sonra kredi kartı bilgilerini gireceği sırada acentenin ilgili web sayfası açılır, müşteri kredi kartı bilgilerini bu ekrana girer. Tilki.co müşteri kredi kartı bilgilerini almaz.

Sistemin tam işleyişi şu şekildedir; Müşteri rezervasyon için gerekli bilgileri tilki.co web sayfasına girer, sistem arka planda acentenin web sitesi ile haberleşir ve girilen bilgilere göre hesaplanan fiyatı çeker, müşteriye gösterir. Müşteri fiyatı görüp devam et düğmesine tıkladığında müşteri bilgileri ve oda bilgilerini gireceği ekran gelir, bilgilerini girer ve ödeme ekranına devam eder. Bu aşamada www.tilki.co adresinden çıkılıp acentenin web sayfasına gidilir. Müşteri kredi kartı bilgilerini bu ekrana girer ve ödeme onayından sonra tilki.co sayfasına geri döndürülür. Bu esnada arka planda rezervasyon bilgileri acenteye aktarılmış olur.

Ödeme onayı ile voucher'ı mail atma sorumluluğu acenteye aittir. Ayrıca tilki.co'ya voucher'ı online açabileceği bir link sağlar.

Bu sisteme entegre olmak için gerekli alt yapı Acente2 programında hazır halde gelmektedir. Eğer başka bir sistem kullanıyorsanız entegrasyon dökümanları ile sisteminizi tilki.co'ya entegre edebilir veya hazır modüllerimizi kullanabilirsiniz. Bu işlemler için yeterli personeliniz yoksa sanal poslarınızı sınırlı yetkili kullanıcılar ile tilki.co'ya kurabilirsiniz. Tüm bu ayrıntılar için lütfen bizimle irtibat kurun.

 

Bu web sitesinin her hakkı Teknoarge Teknoloji LTD. ŞTİ.'ye aittir. © 2009 - 2015 GİZLİLİK | HİZMET SÖZLEŞMESİ | WİKİ