Ana Sayfa » Tilki.co Nasıl Çalışır
Tilki.co Nasıl Çalışır
Veri Toplama, Karşılaştırma Ve Diğer Sistemler

Tilki.co sistemi veri toplam, veri işleme, karşılaştırma sistemi, ziyaretçi değerlendirmeleri ve satış ana sistemlerinden oluşmaktadır.

Veri Toplama

Tilki.co iki farklı şekilde veri toplamaktadır. İlk yöntem, Acente2 kullanıcılarının verilerinin toplanması şeklindedir. Sisteme girmek isteyen acentelerin verileri tamamen acente kontrolünde olacak şekilde tilki.co sistemine aktarılır. İkinci yöntem ise Acente2 kullanmayan acentelerin web sayfalarından geliştirdiğimiz örümcek yazılımı ile verilerin toplanması şeklindedir. Örümcekler, veri toplanacak sitenin haritasını çıkartır ve gerekli bilgileri alıp tilki.co sistemine yükler. Bu sistemin avantajı, teknoloji kullanımında yeterli seviyede olmayan acentelerinde sisteme girmesi sağlanabilmektedir.

Veri İşleme

Tilki.co IQ adını verdiğimiz bu sistem, tüm acentelerden gelen verileri işler ve düzenler. Örneğin acenteden gelen fiyatın hangi otele ait olduğunu karar verir, fiyatta bir hata olup olmadığını anlar ve çeşitli ön filtreleme sistemine tabi tutar. Hazırlanan data karşılaştırma sistemine yüklenir.

Karşılaştırma Sistemi

Tilki.co ziyaretçileri bir otelin detay sayfasına girdiklerine çalışan sistemdir. Önceden yüklenmiş ayarlara göre listeleme işlemi yapar. Örneğin bir acente "en ucuz 5 içinde değilsem gösterme" şeklinde bir ayar yaptıysa bu ayara göre fiyat seçeneklerini gösterir. Bu sistem aynı zamanda fiyatın değişimini de izler, yükselen düşen fiyatları gösterir. Aynı zamanda o otelde var olan fırsatları getirir.

Ziyaretçi Değerlendirmeleri

Ziyaretçi değerlendirmeleri önemlidir ve Tilki.co bunun için gelişmiş bir sistem üzerinde çalışıyor. Ziyaretçilerimiz otel, tur, acente hakkında olumlu olumsuz görüşlerini bu sistem üzerinden aktarır ve elde edilen değerlendirmeye göre bir müşteri değerlendirme raporu oluşturulur.

Satış Sistemi

Tilki.co ziyaretçilerini acentelerin sayfalarına yönlendirmez, bunun yerine doğrudan satış formu açar. Bu şekilde acente sadece kazandığı para için ödeme yapar. Müşteri tilki.co sistemine sadece fiyat hesaplama için gerekli bilgiyi girer (tarih, oda sayısı, kişi sayısı vb) ve satın al tuşuna tıklar. Arka planda sistem acentenin web sayfası ile iletişim kurar ve fiyat bilgisini alır, kullanıcıya gösterir. Kullanıcı rezervasyon bilgilerini girip devam et düğmesine tıkladığında acentenin ilgili ödeme sayfası SSL sertifikası ile açılır ve müşteri tüm kredi kartı bilgilerini bu ekrana girer, ödemesini yapar ve voucher'ını alır. Bu sistem hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

 

Bu web sitesinin her hakkı Teknoarge Teknoloji LTD. ŞTİ.'ye aittir. © 2009 - 2015 GİZLİLİK | HİZMET SÖZLEŞMESİ | WİKİ